Alex Gibney Filmleri ve Alex Gibney Dizileri

Zero Days
8
ALTYAZI HAZIR ✓

Zero Days (2016 )

Zero Days internet güvenliğini, siber suçlar ve siber-casusluk konularını ele almaktadır. Yapımcılık görevini ise Alex Gibney ve Charles Koppelman ikilisi üstlenmiştir.
Steve Jobs : Makine Adam
7
ALTYAZI HAZIR ✓

Steve Jobs : Makine Adam (2015 )

Dijital çağın estetik vizyonuna sahip bir dehanın biyografisi. Suriye Humus doğumlu bir baba ile Amerikalı bir annenin çocuğu olan Steve Jobs küçük yaşta evlatlık verilir. Gençliğinde teknolojiye olan merakı onu günümüzde 750 milyar $ değerinde bir marka olan “Apple” firmasını kankası S. Wozcniak ile beraber kurmuştur. Bu bir biyografi yani film değil. 2013 yılında A. […]
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief
ALTYAZI HAZIR ✓

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief (2015 )

Going Clear eskiden Scientology Kilisesi üyesi olan 8 kişinin, hakkında çok fazla detay bilinmeyen dinle ilgili anlattıklarına odaklanıyor…Scientology gizli yüzünü ortaya çıkaran yaptıkları sinsilikle Amerika’da din olarak kabullenilen ve bu sayede vergi muafiyetini para imparatorluğuna dönüştüren … Aynı zamanda Tom Criuse ve bir çok ünlünün bu tarikata üye olduğunu söylemekte yarar var.
Enron: Odadaki Hoş Adamlar
ALTYAZI HAZIR ✓

Enron: Odadaki Hoş Adamlar (2005 )

Fortune dergisi yazarlarından Bethany Mclean ve Peter Elkind’ in aynı adlı kitabından uyarlanmış olan film Enron’ u bir insanlık trajedisi odaklı inceliyor.