Vinland Saga

Vinland Saga (2019–)

Jul 08, 2019
Oyunuz: 8
8.3 4 oy

Fragman Videosu

Yaratıcı

Makoto Yukimura
Yaratıcı

Oyuncular

Ünlü manga sanatçısı Makoto Yukimura‘nun eserinden uyarlanan Vinland Saga, anime dünyasına etkileyici bir giriş yapıyor. Çizgi roman karelerinin mizanpaşındaki üslup ve çizimleri kadar şiddet içeren sahnelerdeki temasıyla da bir başka ünlü mangacı olan Kentaro Miura‘nın Berserk‘iyle kolayca kıyaslanabilecek bir eser var karşımızda.

Animede olaylar mangaya oldukça sadık bir şekilde ilerliyor. Bu açıdan aynı şeyi başarıp hatta ileri taşıyan Attack of Titan‘ın başarısını tekrar edecek gibi duruyor. Konuya gelirsek, aslında Vikings ve The Last Kingdom dizilerinin takipçilerinin alışık olduğu bir dönemde ve çok benzer karakterler etrafında başlıyor ve ilerledikçe farkını ortaya koyuyor.

Çizgi dizinin kahramanı Thorfinn, efsanevi ve acımasız bir savaşçı olan Thors‘un oğludur. Thors kan ve dehşetli günleri geride bırakmak için haklı bir şöhrete sahip olduğu savaş meydanlarından kaçmıştır. İzini kaybettirerek İzlanda’ya gelmiş ve barışçı bir Viking köyünde pasifist bir hayatın izini sürmektedir. Babasının geçmişi onu bulup trajik bir sona sürüklediğinde küçük Thorfinn adeta barışçıl bir çocukluk rüyadan uyanıp dehşet dolu bir maceranın dikenli yollarında büyümeye savaşına başlar.

Vinland Saga işte böyle esaslı bir manga. Şimdi de iyi bir anime.

Yazan: Altyazi.org ekibi

Vinland Saga Resimleri

(Büyütmek için tıkla)

Vinland Saga
Vinland Saga
Vinland Saga
Orijinal İsmi Vinland Saga
İlk yayın tarihi Jul 08, 2019
Sezonlar 1
Bölümler 12
Paylaşımlar0

(1) yorum

  • patlam0x
    patlam0x10 Temmuz 2019

    Bayıldım. Çizimler çok güzel. Umarım Attack of Titan gibi sonradan bozulup düzelip bozulup düzelmez. hih hih

Yorum Yaz